-
Ha egy szolgáltatás ingyenes, a termék te vagy
Miért hallgatott el a Yuhar? (Munkanapló 1.0)
Talán hosszabb ideje tervezzük már az újraindulást, mint amennyi ideig aktívan működött a honlapunk… Vagy valami ilyesmi. Nos, amikor 2018 márciusában elindítottuk a Yuhart, Barlog Karcsival még egymás mellett ültünk, egy első emeleti közös irodában, úgy könnyű volt aztán bármit is megbeszélni, eldönteni, majd pedig cselekedni, mondhatni, áldott állapot. Később aztán azonban más és más irányban vezetett az utunk tovább, s hamarosan már nemhogy nem egymás mellett, de még csak közös irodában sem ücsörögtünk munka közben, ami ugyan az egymás közti kommunikációt megnehezítette ugyan, de a lelkesedésünket, az elszántságunkat nem tudta letörni. Folytattuk hát így is tovább… Nem tudom, Karcsi nevében nem nyilatkozhatok, de az első törést az én személyes…
-
Egy álom, ami még ma sem válhatott valóra
Lemezjátszónk képzeletbeli tárcsáján ezúttal a YU Rock Misija-kislemez pörög
Bob Geldof 1985. július 13-i Live Aid koncertjéről középiskolás koromban – ha jól emlékszem, angol órán – hallottam először, akkor is csak azért figyelhettem fel rá, mert rongyosra hallgattam a The Best PUNK Album In the World Ever válogatáskazettát, és azon jutott hely (a) The Boomtown Rats Lookin’ after No. 1. című dalának is. Az emberi jogok, a hátrányos helyzetű országok, az afrikai éhezők, mélynyomorban élők nem igazán hoztak lázba ebben az időszakban – hiszen egyrészt az aktuális hatalom is azt éreztette velünk úton-útfélen, hogy joga csak a hatalmasoknak van (nekünk csak kötelezettségeink), a mélynyomorról, szegénységről, éhezésről pedig én is tudtam volna ezt-azt mondani (ahogyan sok ismerősöm, akiket velünk együtt…